[2-3.2] Orlický maratón a půlmaratón

-  V rámci registrace na Orlický maratón bude možnost zakoupit běžkařské brýle a čepice značky Relax, rukavice, funkční prádlo a brýle značky R2 včetně fotochromatických. Vše za výhodné ceny v akci v rámci závodu se slevou 20-30%. Fotky naleznete na našem facebooku.

Na letošní soustředění na Zámeček – Pádolí se letos vypravily všechny tři skupiny skuhrovských lyžařů pěšky. Cesta vedla  údolím Benátek a ikdyž bylo dost teplo bylo nám příjemně. Pro zpestření cesty poponesli dorostenci naše mrňouse z přípravky na zádech a tím byla cesta zajímavější a rychleji nám utekla. Na Zámečku s námi pobývali naši trutnovští kamarádi.

Přípravka

Přípravka absolvovala výlet k pramenu řeky Kněžné, výlet na Deštnou do dílny hrnčířky a zvonaře, výlet na Velkou Deštnou, savování triček, obratnostní závod přes různé překážky, závod v orientačním běhu podle fáborků a souboj v atletických disciplínách (sed-leh, dřepy,skok z místa, hod do dálky, hod na terč, sprint, člunkový běh, běh 500m, běh do vrchu, míčové hry a klasické tréninky.  Fotky naši skupiny si můžete prohlédnout ve fotogalerii na oddílových stránkách SKI Skuhrov.

Žactvo

Soustředění na Pádolí, které bylo spojeno s Trutnovem, mají za sebou i naši žáci. Program byl plně nabitý. Ráno 7:15 rozcvička, v 9:30 dopolední program, v 15:30 odpolední program a o půl 8 jsme chodili hrát hry, gymnastiku či chytat rovnováhu. Na programu bylo i pár měřených tréninků. Opakáč (800 metrů se běželo 4-6krát), kde dosahoval nejlepších časů náš sportovec Jan Maryška. Ten si i poradil s časovkou (kilometrový závod na kole). I ostatní naši sportovci se probojovali na přední příčky z 30 členné skupiny. Také jsme si vyzkoušeli menší orientační závod, kde si pro první místo s odskokem 40 vteřin doběhl Šimon Maidl. Je vidět, že naši žáci na tom nejsou špatně. Pokud neusnou na vavřínech a budou dále chodit na tréninky a zúčastní se druhého soustředění na Pastvinách, tak nás čeká skvělá zimní sezóna.

Dorost

Program našeho soustředění byl velmi pestrý. Převládala jízda na kolečkových lyžích a s tím spojený nácvik techniky na suchu, ale nechyběly ani tréninky zaměřené na sílu, rychlost a koordinaci. Každý večer jsme se pak věnovali gymnastice a nebo rovnováze. Na závěr soustředění jsme si ověřili naši formu během do vrchu ve Vyskokém nad Jizerou v závodě Šachty-Štěpánka. Celé soustředění hodnotím kladně. První část letní přípravy je splněna, doladění formy nás však ještě čeká poslední týden v srpnu na soustředění na Pastvinách.

(Jana, Karel, Jitka)

© 2014 SKI Skuhrov