[2-3.2] Orlický maratón a půlmaratón

-  V rámci registrace na Orlický maratón bude možnost zakoupit běžkařské brýle a čepice značky Relax, rukavice, funkční prádlo a brýle značky R2 včetně fotochromatických. Vše za výhodné ceny v akci v rámci závodu se slevou 20-30%. Fotky naleznete na našem facebooku.

Poslední prázninový týden od 22. do 29. srpna 2015 všechny skupiny nášeho oddílu absolvovaly soustředění na Pastvinské přehrady.

 

Přípravka
Na soustředění na Pastviny jsme se jako jediní vezli oddílovým Ducatem, protože cesta na kole by byla nad naše síly. Ubytováni jsme byli na chatě Duha a k vodě jsme to měli kousek. Kromě klasických tréninků jsme se naučili pádlovat v kánoích (háček i zadák) a někteří odvážlivci si zkusili i jízdu v kajaku. Díky pěknému počasí jsme si mohli udělat výlet na Zemskou Bránu, kde se nám moc líbilo. Stihli jsme i závod na 1 km, obratnostní závod a závod v triatlonu (koloběžka, běh, plavání). Nejlepším zakončením soustředění byla jízda vláčkem Pastvináčkem okolo celé přehrady, na kterou jsme se těšili od samého začátku soustředění.

Žactvo
Na Pastviny jsme se vydali na kolách podobně jako dorost, ale kratší cestou. Žáci se toho nebáli a občas si to prodloužili, až se z toho vyklubala delší trasa, než jel dorost. Soustředění pokračovalo v celku zábavném rytmu. Chodili jsme na lodě, kde jsme soutěžili v pádlování ve stoje či s holubičkou na přídi. Uskutečnili jsme jeden delší výlet, kde jsme se podívali na vyhlídku do Studeneckých skal. Měli jsme i dva tréninky spojené s dorostem, kde si žáci mohli vyzkoušet, co je čeká. Soustředění jako celek bylo vydařené a doufáme, že to bude znát na přespolních bězích.

Dorost
Naše skupina se na Pastviny vydala na kolách a sice oklikou přes hory, která nám zabrala dvě hodiny. Dále naše tréninky spočívaly především v jízdě na kolečkových lyžích. Nemohli jsme si přeci nechat ujít příležitost zajezdit si v biatlonovém areálu v Letohradě. Hodně jsme se zaměřili na techniku především na suchu. Nechyběl však ani běh, kdy jsme využili místních lesních cest a luk. Příjemným zpestřením pro nás bylo učení se nových posilovacích cviků převzatých z Norska a jiných týmů. Tímto skončila naše letní příprava. Myslíme, že poslední týden prázdnin jsme nemohli strávit lépe.

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout obrázky z vydařeného soustředění.

© 2014 SKI Skuhrov