O nás

Historie

Spolek Wikov SKI Skuhrov nad Bělou navazuje na bohatou historii. V roce 1953 byla založena DSO Spartak Skuhrov s oddíly odbíjené, lyžování, ledního hokeje a ZRTV. Překrásná příroda a dobré sněhové podmínky v Orlických horách byly impulsem k rozvoji běžeckého lyžování. Lyžařským oddílem prošlo mnoho dětí, mládeže i dospělých ze Skuhrova nad Bělou i širokého okolí.

Nejúspěšnějšími sportovci lyžařského oddílu jsou Petr Michl, Ivana Janečková, Petra Letenská a Zuzana Holíková.

Od ledna 2020 využívá lyžařský oddíl nové zázemí v Deštném v Orlických horách. Nová oddílová chata se stala součástí areálu s homologovanými lyžařskými běžeckými tratěmi dlouhými 1, 2, 3, 4 a 5 km, které v zimních měsících náš oddíl pravidelně udržuje.

Orlický maraton

V areálu v Deštném v Orlických horách pořádáme celou řadu sportovních akcí. Pravidelně začátkem ledna pořádáme závod v běhu na lyžích pro všechny věkové kategorie „Orlický pohár“. Je to lyžařský závod s nejdelší historií v regionu Orlických hor. Také „Orlický maraton“ (součást SkiTour), konaný první víkend v únoru, patří již k tradičním akcím našeho oddílu. Jedná se o lyžařský dálkový běh na 10, 20 a 40 km pro širokou lyžařskou veřejnost, kterého se účastní na 500 závodníků. Dále pořádáme lyžařské závody zařazené do Poháru Královéhradeckého kraje pro aktivní závodníky, okresní přebor pro školní mládež a závody pro různé zájmové skupiny, organizace a firmy.

Zkušenosti získané při pořádání lyžařských závodů regionálního charakteru, homologované tratě, odpovídající technické zázemí, obětaví a kvalifikovaní funkcionáři, jsou dostatečnou zárukou pro Svaz lyžařů ČR, který našemu oddílu přidělil pořádání Mistrovství ČR staršího žactva v roce 2007 a v roce 2010.

Běh údolím řeky Bělé

V létě organizujeme ve Skuhrově nad Bělou silniční běh na 10 km „Běh údolím řeky Bělé“ , obratnostní Koláčkový závod pro širokou veřejnost, a dále ORLICKÝ ROLLERSKI CUP - závod na kolečkových lyžích.

Tréninkové skupiny jsou rozděleny do tří družstev. Oddíl běžeckého lyžování se věnuje dětem od 5ti let až po dospělé. O sportovní růst se starají kvalifikovaní trenéři. Pravidelná sportovní příprava probíhá po celý rok. Za příznivých povětrnostních podmínek venku na hřišti a v lese. Při nepříznivém počasí v tělocvičně ZŠ Skuhrov nad Bělou. V zimě pak na sněhu v našem areálu v Deštném v Orlických horách.